Es va disputar la 5ª cursa infantil ‘Esport Ciclista Sant Andreu’

20111113_Pegaso

20111113_PegasoEl passat diumenge dia 13 de novembre es va disputar la 5ª Cursa Ciclista Infantil “Esport Ciclista sant Andreu”, organitzada pel nostre club.

La cursa se celebra en el marc de la Festa Major de la Sagrera, amb el recolzament de la Comissió de Festes i amb el suport del Districte i de la Federació Catalana de Ciclisme

Tot i les previsions del temps, que donaven pluja per tot el matí, i que van fer minvar la participació respecte als anys anteriors, més de 60 nens i nenes es van aplegar al Parc de la Pegaso, lloc on es trobava la sortida i l’arribada de la cursa, i a on estava la totalitat del circuit.

Es van disputar 4 curses dividides en les següents categories: prebenjamins (nens i nenes nascuts els anys 2005 i 2006), benjamins (2003-2004), principiants (2001-2002) i alevins e infantils (1997-1998-1999-2000). El nivell ciclista va ser força alt i a més dels nens i nenes del barri va haver participants procedents de localitats tan llunyanes com Cervera, Torelló o Navàs.

En acabar les curses es va disputar també una cursa de cargols (guanya qui arriba l’ultim) que va posar de manifest les habilitats dels ciclistes presents.

A l’entrega de trofeus va assistir el regidor d’Esports del Districte, sr Francesc Xavier Castillo, i la tènica d’esports de La Sagrera Carme Herrero.

La bona organització de la cursa es va mantenir fins el final i només es va posar a ploure una vegada entregats els premis i desmuntat tot el circuit … Estava tot controlat!

Si cliqueu a “Leer más” podreu veure els resultats de totes les curses i ben aviat penjarem les fotos. Gràcies a tots els participants i a tots els socis que hi van col·laborar!
Fotos dels petits a la galeria del club

Classificacions prebenjamins

  1. Unai Díaz Navarro
  2. Alba Lore Amigo (primera nena)
  3. Daniel Escorriola Faneite (segon nen)
  4. Oriol Caballer Menendez (tercer nen)
  5. Miquel Manzano Escudero
  6. Erik Rodríguez Soms
  7. Edgar Puig González
  8. Miriam Navaeira Visus (segona nena)
  9. Xenia Escutia Piñol (tercera nena)

Classificacions benjamins

  1. Adrià Sanabria Vila
  2. Marc Mérida (segon nen)
  3. Miguel Garcia Mahler (tercer nen)
  4. Gabriel Merlos Avis
  5. Roger Bausa Bohera
  6. Eric Lore Amigo
  7. Mónica Monteoliva González (primera nena)
  8. Jordi Rivas Portillo
  9. Alex Gràcia Fortuño
  10. Nil Estruga Asensio
  11. Pol Martin Castellvi
  12. Núria Escutia Piñol (segona nena)
  13. Aina Valle Montoya (tercera nena)
  14. Paula Bararad Domenech
  15. Adrià Medina Alegre
  16. Joel Nisa López
  17. Ezequiel Felices Larrondo
  18. Joel Puig González
  19. Eduard Rodríguez Mayor

Classificacions principiants

  1. Genis Lloreta Salvador
  2. Adrián Nieto Alvarez (segon nen)
  3. Xavier Castillo López (tercer nen)
  4. Jan Estruga Asensio
  5. Oriol Fabregas Zancudo
  6. Miquel Naveira Visus
  7. David Escorriola Faneite
  8. Pol Monfort Rodríguez
  9. Pau Caballero Sanmartin
  10. Irene Plana Barnes (primera nena)
  11. Alvaro Mota Franco
  12. Max González Pallares
  13. Lluc Pàmies Harder
  14. Eloi Aparicio Perna
  15. Eric Del Estal Florit

Classificacions alevins

  1. Arnau Fonollosa Miralles
  2. Raul Sebastianes Fenoy
  3. Pol Hernández Vallejo
  4. Enzo Montefusco del Pino
  5. Bruno Montefusco del Pino
  6. Albert Bascuñana Barea
  7. Gerard Moya Magaña
  8. Marc Naveira Visus
  9. Daniel Riu López
  10. Nil Vilavella Aparici
  11. Nastia Tena Montefusco (primera nena)
  12. Joel Bararad Doménech
  13. Andreu González Pallarés
  14. Vicente Sardan Quiroz

Classificacions infantils

  1. Ivan Valle Montoya
  2. Paula Garcia Paterna (primera nena)

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *